Sie 30

List Pani Minister Edukacji Narodowej

Szanowni Państwo, Dyrektorzy Szkół, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie,

przed nami początek nowego roku szkolnego 2017/2018. Czas wytężonej, ale także satysfakcjonującej pracy. 1 września br. rozpoczynamy wprowadzanie nowych rozwiązań w systemie edukacji, które były oczekiwane zarówno przez rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, jak i samorządowców.

W związku z tym uprzejmie proszę o zapoznanie się z załączonym listem, w którym informuję o najważniejszych zmianach związanych z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

List Minister Edukacji Narodowej

Sie 30

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW w roku szkolnym 2017/2018

POMOC MATERIALNA DLA UCZNIÓW

w roku szkolnym 2017/2018

Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Starogard Gdański informuje, iż W TERMINIE DO 15 WRZEŚNIA 2017 r. przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2017/2018.

 WNIOSKI O PRZYZNANIE POMOCY MATERIALNEJ można pobrać w sekretariatach szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, a także w Urzędzie Miasta – Biurze Obsługi Klienta (pok. 01 - parter), Wydziale Spraw Społecznych (pok. 211 – II piętro), a także na stronie internetowej: http://bip.starogard.pl/ (wniosek do pobrania na dole strony ).

 WYPEŁNIONY WNIOSEK WRAZ Z WYMAGANYMI ZAŁĄCZNIKAMI NALEŻY ZŁOŻYĆ W BIURZE OBSŁUGI KLIENTA (pok. 01 – parter)

Wniosek składa rodzic niepełnoletniego ucznia lub pełnoletni uczeń.

UWAGA: Pomoc materialną dla uczniów ze środków Gminy Miejskiej Starogard Gdański mogą otrzymać wyłącznie uczniowie zamieszkali na terenie miasta Starogard Gdański.

PRAWO DO STYPENDIUM SZKOLNEGO PRZYSŁUGUJE:
  1. Uczniom publicznych i niepublicznych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – do ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do 24 roku życia;

  2. Wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków umożliwiających dzieciom niepełnosprawnym realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki – do czasu ukończenia obowiązku nauki.

 STYPENDIUM SZKOLNE mogą otrzymać uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo – wychowawczych, alkoholizm, narkomania lub gdy rodzina jest niepełna.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 514 zł netto.

  • ZASIŁEK SZKOLNY może być przyznany uczniom znajdującym się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej z powodu zdarzenia losowego. O zasiłek szkolny można ubiegać się w terminie nie dłuższym niż dwa miesiące od wystąpienia zdarzenia uzasadniającego przyznanie tego zasiłku.

Pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów przyznawane jest zgodnie z:

  • ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2016 r. poz. 1943 z późn. zm.)

  • uchwałą Nr XLIV/413/2013 Rady Miasta Starogard Gdański z dnia 25 września 2013 r. w sprawie Regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Starogard Gdański (Dz. Urz. Woj. Pom. z 2013 r. poz. 3564).

SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA

WYDZIAŁ SPRAW SPOŁECZNYCH

(pok. 211 – II piętro), tel. 58 530 6078

Sie 18

Komunikat w sprawie ubezpieczenia

Znalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik 3dPrzypominamy, że ubezpieczenie dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków leży w gestii rodziców.

Szkoła nie ubezpiecza dzieci.  Znalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik 3d

Sie 17

UWAGA

Znalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik gifZnalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik gifUWAGA UWAGA Znalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik gifZnalezione obrazy dla zapytania wykrzyknik gif

 

Drodzy rodzice ze względu na reorganizację szkoły proszę nie dokonywać wpłat za obiady przed 1 września 2017. 

Dokonanie wpłaty przed 1 września może skutkować utratą przelanych środków pieniężnych. 

Prosimy o kontrolowanie strony internetowej, wszelkie informacje dotyczące posiłków będą umieszczane systematycznie. 

Sie 10

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Małymi kroczkami zbliżamy się do upragnionej chwili rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Podobny obraz

W naszej szkole odbędzie się w dniu 04 września 2017r. o godzinie 9.00.

Msza święta w Kościele św. Wojciecha odbędzie się 04 września 2017 r. o godzinie 8.00.

Sie 10

Uwaga

Szanowi Rodzice, drodzy uczniowie.

Ze względu na przekształcenie naszego gimnazjum w szkołę podstawową przez jakiś czas będą funkcjonować dwie strony internetowe.

Gimnazjum:  pg1.edu.pl

Szkoła podstawowa: psp8.edu.pl

Proszę o kontrolowanie obu stron do czasu pełnego rozruchu psp8.edu.pl

Postaram się aby w połowie września była już kompletna.

Administrator

 

Cze 23

Uroczyste Pożegnanie Uczniów Klas Trzecich

W piątek 23 czerwca o godzinie 11.00 w Kinie "Sokół' odbyło się uroczyste pożegnanie z uczniami klas trzecich. Na scenie zamienionej, na tę chwilę, w statek piracki pojawił się kapitan, bosman i majtek, którzy wypatrzyli wspólnie     ląd, na którym znajdowali się Nasi Absolwenci. I tak się zaczęło na scenę zaproszono Panią Dyrektor - Magdalenę Wąsowicz, która przywitała wszystkich, a następnie wręczyła pani V-ce Dyrektor - Jolancie Jachimek bukiet kwiatów i Nagrodę Dyrektora w podziękowaniu za pracę, zaangażowanie i wysiłek. Jednym z głównych punktów programu jest przekazanie Sztandaru Szkoły nowemu Pocztowi Sztandarowem, w roku szkolnym 2016/2017 tę zaszczytną funkcję pełnili Alicja Kowalczyk, Julia Dunajska i Mateusz Demski oraz Anna Górska, Kinga Pellowska i Franciszek Andrearczyk w roku szkolnym 2017/2018 będą reprezentować Naszą Szkołę Faustyna Andrearczyk, Marta Guz i Szymon Szurgot oraz NIkola Tomaszewska, Mirosława Łasica i Konrad Czartoryski. Kiedy Nowy Poczet przejął Sztandar Szkoły zaproszono najlepszych uczniów w klasach, w  III a byli to: Zuzanna Wałdoch, Aleksandra Rostowska, Mikołaj Sznaza, Julia Kwaśniewska i Julia Bontor, w kasie III b: Alicja Kowalczyk, Julia Dunajska, Zofia Sojka, Wiktoria Gort, Milena Winiarska, Adam Medzach, Sebastian Giliński, Mateusz Demski, Julia Andrzejewska, Remigiusz Karczewski i Jan Trawicki, w III c świadectwa z wyróżnieniem otrzymały:  Paulina Kortas, Magdalena Grabowska, Magdalena Tuszyńska, Paulina Buszta i Oliwia Rossek, w III d były to : Iwona Kuchta i Tycjana Naihs. W III e najlepszą uczennicą była Aleksandra Dominiak, natomiast w klasie III f świadectwa od pani Dyrektor otrzymali: Julia Cyrzan, Jakub Konopko, Kacper Łukasiński, Aleksandra Kotkiewicz, Michał Stylo, Wiktoria Narloch, Marta Wiczkowska, Anna Górska, Karolina Jnakowska, Alicja Glanert, Kinga Pellowska, Zuzanna Skoczek, Oliwia Kubik, Wiktoria Szachta, NIkola Krzyżanowska, Liwia Dzencielewska, i Franciszek Andrearczyk. W klasie III g świadectwa z wyróżnieniem  otrzymali Mateusz Kosk, Paulina Wierzba, Agnieszka Szczepińska, Martyna Kaiser. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem po odbiór nagród poproszono Najlepszych Sportowców - najpierw wystąpili srebrni medaliści Wojewódzkiej Gimnazjady w piłce nożnej, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki Najlepszego Piłkarza Naszego Gimnazjum a byli to; Erwin Prabucki, Jakub Jasiński, Marcin Michałowski, Kacper Jaszul, Adam Wroński, Sebastian Lichy i Kacper Peka, następnie dołączyli do nich Jakub Spremgel, Sebastian Ebertowski, Cezary Kula, Franciszek Andrearczyk, Patryk Kurek, Jakub Redzimski i  Kamil Błeński. Nie zapomnieliśmy o Naszych wspaniałych dziewczętach, wśród, których była także brązowa medalistka Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu - Alicja Kowalczyk, a także Natalia Leszman, Nikola Papke, Aleksandra Kotkiewcz, Oliwia Kubik, Wiktoria Narloch i Julia Dunajska. Po sportowcach przyszedł czas na uczniów  procujących w Samorządzie Szkolnym - nagrody za pracę otrzymali: Julia Cyrzan, Liwia Dzienciewlewska, Anna Górska, Karolina Jankowska, Nikola Krzyżanowska, Oliwia Kubik, Kinga Pellowska, Zuzanna Skoczek, Wiktoria Szachta i Alicja Glanert. Kolejni wyróżnieni trzecioklasiści to wolontariusze, którzy pracowali w Szkolnym Kole Wolontariatu: Julia Bontor, Aleksandra Rostowska, Paulina Buszta, Magdalena Grabowska, Paulina Kortas, Oliwia Rossek, Magdalena Tuszyńska, Liwia Dziencielewska, Alicja Glanert, Martyna Kaiser, Aleksandra Miotk, Agnieszka Szczepińska, Martyna Wierzba.   W Naszym Gimnazjum uczniowie z powodzeniem biorą udział w ogólnoświatowym projekcie "Odysei Umysłu" dziś przyszło się nam pożegnać z następującymi Odyseuszami: Alicją Kowalczyk, Aleksandrą Rożek, Wiktorią Gort, Karoliną Mucha, Karoliną Jnakowską, Nikolą Krzyżanowską, Kingą Pellowska, Aleksandrą Kotkiewcz i Oliwią Kubik.   Nagrody Rady Rodziców otrzymali następujący uczniowie: Julia Kwaśniewska, Aleksandra Rostowska, MIkołaj Sznaza, Zuzanna Wałdoch, Alicja Kowalczyk, Julia Dunajska, Milena Winiarska, Zofia Sojka, Wiktoria Gort, Sebastian Goliński, Mateusz Demski, Paulina Buszta, Magdalena Grabowska, Paulina Kortas, Oliwia Rossek, Magdalena Tuszyńska, Julia Cyrzan, Jakub Konopko, Kacper Łukasiński, Aleksandra Kotkiewcz, Michał Stylo, Alicja Glanert, Kinga Pellowska, Oliwia Kubik i Paulina Wierzba. Wszyscy czekali na ogłoszenie Kapituły Złotego Medalu Absolwenta, kto w tym roku dołączy do Najlepszych Absolwentów? Naszą ciekawość zaspokoiła Pani Dyrektor a na scenę weszła Alicja Kowalczyk uczennica klasy III B - finalistka  Przedmiotowej Olimpiady z Biologii i Chemii, brązowa Medalista Wojewódzkiej Gimnazjady w pływaniu - Gratulujemy!!!! Przy podziękowaniach nie mogliśmy zapomnieć o rodzicach - szczególne podziękowania od Pani Dyrektor otrzymali: pani Marzena Rostowska, pani Magdalena Winiarska, pani Joanna Dunajska, pani Jolanta Jedwabnik-Byjoś, pani Justyna Gort, pani Beata Wiącek, pani Dorota Klekacz, pan Piotr Glanert, pani Agnieszka Kaluska, pan Jarosław Kamiński, pani Anna Kubik, pani Joanna Stylo, pani Hanna Kotkiewicz, pani Małgorzata Kosk oraz państwo Edyta i Stanisław Wiczkowscy. Poza wyróżnieniami mogliśmy podziwiać uczennice klas pierwszych, które zadbały o oprawę muzyczną -  na skrzypcach grała, a następnie wspaniale śpiewała Emilia Sadowska, mogliśmy także podziwiać  Martę Ossowką, która grała na flecie. Po uroczystym ślubowaniu przyszedł czas na pożegnanie z Wychowawcami,a w tym roku byli to pani Sylwia Huebner (IIIa), pani Lucyna Lamek (IIIb), pani Joanna Kozłowska (IIIc), pan Michał Bączkowski (IIId), pani Katarzyna Kucharuk (IIIe), pani Joana Szutkowska-Rajewska (III f) i pan Eugeniusz Witkowski (III g). Ostatnie uściski odbyły się przy dźwiękach piosenki Sławka Zaleńskiego "Nie do wiary jak szybko płynie czas Wczoraj mali dziś dorosły świat Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień Tak wyraźnie widzę to Moja szkoła jak majowy dzień Czasem słońce Czasem chwile złe Pierwsza miłość Pierwsze smutku łzy Nigdy tego nie zapomnę Ostatni raz z moją klasą Już pożegnać czas Mych przyjaciół Dzisiaj każdy ma Swój dorosły świat" To wspaniałe pożegnanie przygotowali: pani Agnieszka Wielczyk, Iwona Kraska, pan Piotr Rompa i pan Artur Cybula - Dziękujemy.  

Cze 20

„Niech żyje bal, bo ten bal był balem nad bale”

„Niech żyje bal,

bo ten bal był balem nad bale”-

 chciałoby się sparafrazować Agnieszkę Osiecką, kiedy to młodzież klas III PG 1 bawiła się  8 czerwca na balu  w restauracji REN.

A nie byłoby to możliwe bez starań rodziców, którzy ten bal zorganizowali i którym serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy także anonimowym  sponsorom fotobudki,  za wiele zabawnych i niesamowitych doznań.

Ukłon składamy również w stronę Kwiaciarni Flower Room z Galerii Neptun (tel.784503082), która nieodpłatnie uświetniła bal pięknymi bukietami kwiatów.

Uczniowie klas III

wraz z wychowawcami

FOTORELACJA

Cze 18

XXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – podsumowanie

W niedzielę 18 czerwca na Hali Miejskiej przy uli. Olimpijczyków Starogardzkich 1 odbyło się uroczyste zakończenie XXIX Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt. W Turnieju wzięło udział 18 zespołów, które grały w składach 6-osobowych i 18 zespołów, które  grały w składach 4 -osobowych. Na uroczyste zakończenie przybyli zaproszeni goście, a wśród nich V-ce Kurator Województwa Pomorskiego - pani Małgorzata Bielang, Przewodniczący Rady Miasta Starogardu Gdańskiego - pan Jarosław Czyżewski oraz Panie Dyrektor - Publicznego Gimnazjum nr 1 - Magdalena Wąsowicz i Publicznej Szkoły Podstawowej - Iwona Lewnadowska. Na ogłoszenie oficjalne wyników czekało prawie 400 dziewcząt z 13 krajów Europy - a klasyfikacja końcowa Turnieju  przedstawia się następująco:  

XXIX MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ

PIŁKI SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

 HALA OSIR - UL. OLIMPIJCZYKÓW STAROGARDZKICH 1

STAROGARD GDAŃSKI

 

Klasyfikacja Końcowa

XXIX Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

– grupa starsza

Miejsce   Państwo/Miasto Najlepsza zawodniczka
1 ROSJA - Kaliningrad Anna Andruchova
2 POLSKA - Stężyca Karolina Damaschke
3 UKRAINA - Połtawa Anna Mugal
4 FINLANDIA TUL Laura Lukkanem
5 NIEMCY Bremen I Jana Kausch
6 POLSKA – Starogard III Monika Kotkiewicz
7 AUSTRIA Wiedeń Sara Neiss
8 SZWECJA Engelholm Hanna Ardeniuk
9 HOLANDIA SPORTJEAL - Amsterdam Elin Hoonhout
10 ESTONIA - Tallin Onne Heintalu
11 SZWECJA – Sodertelge Sofia Malo
12 ESTONIA- Vöru Anne Mai Pihlap
13 SŁOWACJA Nowe Miasto Weronika Gajdosechowa
14 POLSKA -  Słupsk Malina Marcinkiewicz
15 NIEMCY - Bremen II Mathilda Dogu
16 POLSKA - Starogard I Paulina Bruchman
17 LITWA - Jonava Kamile Kozlovskaja
18 POLSKA Starogard II Zuzanna Szyca
Najlepsza Zawodniczka Turnieju MVP – Anastasia Bukova – Kaliningrad Rosja Najlepsza Rozgrywająca Turnieju – Agata Piankowska – Stężyca Polska Najlepsza Przyjmująca Turnieju – AVA Leinio Finlandia TUL Najlepsza Atakująca Turnieju – Ewgenia Khober Połtawa UKRAIN  
16.06.2017 r.     PIĄTEK
    Nr meczu Grupa Godzina   Boisko             Drużyna                Drużyna     Wynik
1 B      10.00 A NIEMCY – Bremen2 ROSJA - Kaliningrad 0:2
2 B  10.00 C POLSKA – Starogard III UKRAINA - Połtawa 0:2
3 A   11.15 A POLSKA – Starogard 1 ESTONIA – Vöru 0:2
4 A    11.15 C HOLANDIA SPORTJEAL Amsterdam SZWECJA – Engelholms 2:0
14.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
5 B 15.00 A ROSJA - Kaliningrad POLSKA – Starogard III 2:0
6 B 15.00 B POLSKA - Słupsk NIEMCY – Bremen2 0:2
7 A 15.00 C SZWECJA – Engelholms ESTONIA – Vöru 2:1
8 B 16.15 A POLSKA – Starogard III POLSKA - Słupsk 2:0
9 B 16.15 B UKRAINA - Połtawa ROSJA - Kaliningrad 1:2
10 A 16.15 C POLSKA – Starogard 1 HOLANDIA SPORTJEAL Amsterdam 0:2
11 B 17.30 A POLSKA - Słupsk UKRAINA - Połtawa 1:2
12 B 17.30 B NIEMCY – Bremen2 POLSKA – Starogard III 1:2
13 A 17.30 C HOLANDIA SPORTJEAL Amsterdam ESTONIA – Vöru 1:2
SOBOTA – 17.06.2017
14 B 9.00 A UKRAINA - Połtawa NIEMCY – Bremen2 2:0
15 B 9.00 B ROSJA - Kaliningrad POLSKA Słupsk 2:0
16 A 9.00 C SZWECJA – Engelholms POLSKA – Starogard 1 2:0
17 E 10.30 A A1 AMSTRDAM B3 STAROGARD 3 0:2
18 E 10.30 B B1 KALININGRAD A3 ENGELHOLM 2:0
19 G 10.30 C A4 STAROGARD 1 B4 BREMEN 2 2:1
20 E 11.45 A A2 VORU B1 KALININGRAD 0:2
21 E 11.45 B B2 POŁTAWA A1 AMSTERDAM 2:0
22 G 11.45 C A4 STAROGARD 1 B5 SŁUPSK 0:2
23 E 13.30 A A3 ENGELHOLMS B2 POŁTAWA 0:2
24 E 13.30 B B3 STAROGARD 3 A2 VORU 2:0
25 E 13.30 C A1 AMSTERDAM B1 KALININGRAD 0:2
26 F 14.45 A C3 TALLIN D2 WIEDEŃ 0:2
27 F 14.45 B D3 SODERTELGE C2 BREMEN 1 2:0
28 F 14.45 C C1 STĘŻYCA D1 FINLANDIA TUL 2:0
29 E 16.00 A A2 VORU B2 POŁTAWA 0:2
30 E 16.00 C A3 ENGELHOLM B3 STAROGARD 3 2:1
31 F 17.15 A C2 BREMEN 1 D2 WIEDEŃ 2:0
32 F 17.15 C C3 TALLIN D3 SODERTELGE 2:0
29.05.2015 r.   NIEDZIELA
33 M-CE 11-12 9.30 A E6 VORU F6 SODERTELGE 0:2
34 M-CE 9-10 9.30 B E5 AMSTERDAM F5 TALLIN 2:1
35 M-CE 7-8 9.30 C E4 ENGELHOLMS F4 WIEDEŃ 0:2
36 M-CE 5-6 10.45 A E3 STAROAGRD 3 F3 BREMEN 1 0:2
37 M-CE 3-4 10.45 B E2 POŁTAWA F2 FINLANDIA TUL 2:0
38 M-CE 1-2 10.45 C E1 KALININGRAD F1 STĘŻYCA 2:1
13.00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU
 

16.06.2017 r.     PIĄTEK - hala Zespołu Szkół Ekonomicznych

    Nr meczu Grupa    Godzina   Boisko             Drużyna                Drużyna     Wynik
1 D      10.00 A AUSTRIA - Wiedeń TUL FINLANDIA 1:2
2 D  10.00 C SZWECJA – Sodertelge LITWA - Jonava 2:1
3 C   11.15 A POLSKA – Stężyca ESTONIA – Talin 2:0
4 C    11.15 C NIEMCY – Bremen1 SŁOWACJA - Nowe Miasto 2:0
14.00 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
5 D 15.00 A TUL FINLANDIA SZWECJA – Sodertelge 2:0
6 D 15.00 B POLSKA – Starogard 2 AUSTRIA - Wiedeń 1:2
7 C 15.00 C SŁOWACJA - Nowe Miasto ESTONIA – Talin 0:2
8 D 16.15 A SZWECJA – Sodertelge POLSKA – Starogard 2 2:1
9 D 16.15 B LITWA - Jonava TUL FINLANDIA 0:2
10 C 16.15 C POLSKA – Stężyca NIEMCY – Bremen1 2:0
11 D 17.30 A POLSKA – Starogard 2 LITWA - Jonava 0:2
12 D 17.30 B AUSTRIA - Wiedeń SZWECJA – Sodertelge 2:0
13 C 17.30 C NIEMCY – Bremen1 ESTONIA – Talin 2:0
SOBOTA – 17.06.2017
14 D 9.00 A LITWA - Jonava AUSTRIA - Wiedeń 0:2
15 D 9.00 B TUL FINLANDIA POLSKA – Starogard 2 2:0
16 C 9.00 C SŁOWACJA - Nowe Miasto POLSKA – Stężyca 0:2
17 F 10.30 A C1 Polska Stężyca D3 SZWECJA – Sodertelge 2:0
18 F 10.30 B D1 TUL FINLANDIA C3 Estonia - Tallin 2:0
19 G 10.30 C C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto D4 Litwa - Jonava 2:0
20 F 11.45 A C2 NIEMCY – Bremen1 D1 TUL FINLANDIA 0:2
21 F 11.45 B D2 AUSTRIA - Wiedeń C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto 0:2
22 G 11.45 C C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto D5 Polska – Starogard 2 2:0
OBIAD / DINNER
23 E 14.00 A B4 Niemcy – Bremen 2 D4 Litwa - Jonava 0:2
24 E 14.00 C B5 Polska - Słupsk D5 Polska – Starogard 2 2:0
25 E 15.15 A A4 Polska – Starogard 1 C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto 0:2
26 F 16.30 A B4 Niemcy – Bremen 2 D5 Polska – Starogard 2 2:0
27 F 16.30 C B5  Polska - Słupsk D4 Litwa - Jonava 2:0
29.05.2015 r.   NIEDZIELA
33 M-CE 13-18 9.30 A A4  Polska – Starogard 1 D4 Litwa - Jonava 2:1
34 M-CE 13-18 9.30 C C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto B4  Niemcy – Bremen 2 1:2
35 M-CE 13-18 10.45 A D5 Polska – Starogard 2 A4  Polska – Starogard 1 2:1
36 M-CE 13-18 10.45 C B5 Polska - Słupsk C4 SŁOWACJA - Nowe Miasto 0:2
PRZEJŚCIE NA HALĘ OSIR
 
 

Klasyfikacja generalna

XXIX Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt

– grupa młodsza

 

Miejsce

  Państwo- Miasto  

Najlepsza zawodniczka w zespole

1. LITWA – Kowno 1 Aurelija Zelvyte
2. BIAŁORUŚ – Mińsk 1 Ljubov Swietnik
3. ESTONIA – Vöru 1 Salme Adeele Hollas
4. BIAŁORUŚ – Mińsk 2 Andżelina Babok
5. ROSJA – Kaliningrad 1 Polina Vaskina
6. POLSKA – Starogard 2 Anna Leda
7. BIAŁORUŚ  - Mińsk 3 Jelizwieta Gornaja
8. SZWECJA – Engelholms 1 Saga Jemth
9. ESTONIA – Tallin 1 Maris Libette
10. UKRAINA – Połtawa 1 Kima Zhakowa
11. LITWA – Kowno 2 Urte Siusaite
12. ROSJA – Kaliningrad 2 Alina Rimkus
13. POLSKA – Starogard 1 Wiktoria Klaman
14. POLSKA – Starogard 3 Amanda Skolimowska
15. NIEMCY – Bremen 2 Mia Harbers
16. NIEMCY – Bremen 1 Paulina Walter
17. LITWA – Kowno 3 Emilija Gervyte
18. POLSKA – Starogard 4 Zuzana Kluczewska
  Najlepsza Zawodniczka - MVP Turnieju - Emilija Żelyvte – Litwa Kowno I  
  O MIEJSCA I – VI   O MIEJSCA VII - XII   O MIEJSCA XIII - XVIII
A 1 BIAŁORUŚ MIŃSK A 3 UKRAINA POŁTAWA 1 A 5 NIEMCY BREMEN  1
A 2 ESTONIA Vöru 1 A 4 LITWA KOWNO 2 A 6 POLSKA STAROGARD 3
B 1 BIAŁORUŚ MIŃSK 2 B 3 ESTONIA TALLIN 1 B 5 LITWA KOWNO 3
B 2 POLSKA STAROGARD 2 B 4 ROSJA KALINGRAD 2 B 6 NIEMCY BREMEN 2
C 1 LITWA KOWNO 1 C 3 BIAŁORUŚ MIŃSK 3 C 5 POLSKA STAROGARD 1
C 2 ROSJA KALININGRAD 1 C 4 SZWECJA ENGELHOLMS 1 C 6 POLSKA STAROGARD 4
*z zaliczeniem wyniku meczu grupowego 
 

PIĄTEK – 16.06.2017 R.

Nr meczu Godzina Boisko / Grupa Drużyna Drużyna Wynik
1   9.00 A / A1-A6 BREMEN 1 VÖRU 1 10:25
2   9.00 B / B1-B6 KOWNO 3 KALININGRAD 2 14:25
3   9.30 A / C1-C6 ENGELHOLMS 1 MIŃSK 3 25:27
4   9.30 B / A2-A5 KOWNO 2 POŁTAWA 1 24:26
5 10.00 A / B2-B5 BREMEN 2 MIŃSK 2 10:25
6 10.00 B / C2-C5 KOWNO 1 KALININGRAD 1 25:9
7 10.30 A / A3-A4 MIŃSK 1 STAROGARD 3 25:10
8 10.30 B / B3-B4 STAROGARD 2 TALIN 1 25:14
9 11.00 A / C3-C4 STAROGARD 4 STAROGARD 1 5:25
10 11.00 B / A1-A5 BREMEN 1 POŁTAWA 1 20:25
11 11.30 A / B1-B5 KOWNO 3 MIŃSK 2 25:18
12 11.30 B / C1-C5 ENGELHOLMS 1 KALININGRAD 1 16:25
13 12.00 A / A4-A6 STAROGARD 3 VÖRU 1 11:25
14 12.00 B / B4-B6 TALIN 1 KALININGRAD 2 25:22
15 12.30 A / C4-C6 STAROGARD 1 MIŃSK 3 20:25
16 12.30 B / A2-A3 KOWNO 2 MIŃSK 1 20:25
17 13.00 A / B2-B3 BREMEN 2 STAROGARD 2 25:27
18 13.00 B / C2-C3 KOWNO 1 STAROGARD 4 25:5
GODZ. 14.OO  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE TURNIEJU
19 15.30 A / A1-A4 BREMEN 1 STAROGARD 3 25:20
20 15.30 B / B1-B4 KOWNO 3 TALIN 1 17:25
21 16.00 A / C1-C4 ENGELHOLMS 1 STAROGARD 1 25:17
22 16.00 B / A3-A5 MIŃSK 1 POŁTAWA 1 25:13
23 16.30 A / B3-B5 STAROGARD 2 MIŃSK 2 15:25
24 16.30 B / C3-C5 STAROGARD 4 KALININGRAD 1 0:25
25 16.50 A / A2-A6 KOWNO 2 VÖRU 1 23:25
26 16.50 B / B2-B6 BREMEN 2 KALININGRAD 2 16:25
27 17.10 A / C2-C6 KOWNO 1 MIŃSK 3 25:7
28 17.10 B / A1-A3 BREMEN 1 MIŃSK 1 4:25
29 17.30 A / B1-B3 KOWNO 3 STAROGARD 2 17:25
30 17.30 B / C1-C3 ENGELHOLMS 1 STAROGARD 4 25:12
31 17.50 A / A2-A4 KOWNO 2 STAROGARD 3 25:10
32 17.50 B / B2-B4 BREMEN 2 TALIN 1 10:25
 17.06.2017 r.  SOBOTA
33 9.00 A / C2-C4 KOWNO 1 STAROGARD 1 25:16
34 9.00 B / A5-A6 POŁTAWA 1 VÖRU 1 12:25
35 9.30 A / B5-B6 MIŃSK 2 KALININGRAD 2 25:19
36 9.30 B / C5-C6 KALININGRAD 1 MIŃSK 3 25:16
37 10.00 A / A1-A2 BREMEN 1 KOWNO 2 14:25
38 10.00 B / B1-B2 KOWNO 3 BREMEN 2 25:21
39 10.30 A / C1-C2 ENGELHOLMS 1 KOWNO 1 12:25
40 10.30 B / A3-A6 MIŃSK 1 VÖRU 1 25:20
41 11.00 A / B3-B6 STAROGARD 2 KALININGRAD 2 25:20
42 11.00 B / C3-C6 STAROGARD 4 MIŃSK 3 14:25
43 11.30 A / A4-A5 STAROGARD 3 POŁTAWA 1 14:25
44 11.30 B / B4-B5 TALIN 1 MIŃSK 2 12:25
45 12.00 A / C4-C5 STAROGARD 1 KALININGRAD 1 11:12
46 12.30 A / A1-C2 MIŃSK 1 KALININGRAD 1 25:19
47 12.30 B / A3-C4 POŁTAWA 1 ENGELHOLMS 1 11:25
48 13.00 A / A5-C6 BREMEN 1 STAROGARD 4 25:12
49 13.00 B / A2-C1 VÖRU 1 KOWNO 1 9:25
50 13.30 A / A4-C3 KOWNO 2 MIŃKS 3 15:25
51 13.30 B / A6-C5 STAROGARD 3 STAROGARD 1 25:20
52 14.00 A / A1-C1 MIŃSK 1 KOWNO 1 23:25
53 14.00 B / A3-C3 POŁTAWA 1 MIŃSK 3 18:25
54 14.30 A / A5-C5 BREMEN 1 STAROGARD 1 20:25
55 14.30 B / B2-C2 STAROGARD 2 KALININGRAD 1 20:25
56 15.00 A / B4-C4 KALININGRAD 2 ENGELHOLMS 1 14:25
57 15.00 B / B6-C6 BREMEN 2 STAROGARD 4 25:7
58 15.30 A / A2-B1 VÖRU 1 MIŃSK 2 25:14
59 15.30 B / A4-B3 KOWNO 2 TALLIN 1 25:13
60 16.00 A / A6-B5 STAROGARD 3 KOWNO 3 28:26
61 16.00 B /A1-B2 MIŃSK 1 STAROGARD 2 19:25
62 16.30 A /A3-B4 POŁTAWA 1 KALININGRAD 2 25:23
63 16.30 B /A5-B6 BREMEN 1 BREMEN 2 25:21
64 17.00 A /B1-C1 MIŃSK 2 KOWNO 1 18:25
65 17.00 B /B3-C3 TALLIN 1 MIŃSK 3 25:12
66 17.20 A /B5-C5 KOWNO 3 STAROGARD 1 10:25
67 17.20 B /A2-C2 VÖRU 1 KALININGRAD 1 25:12
68 17.50 A / A4-C4 KOWNO 2 ENGELHOLMS 1 25:15
69 17.50 B /A6-C6 STAROGARD 3 STAROGARD 4 25:6
70 18.10 A /  A1-B1 MIŃSK 1 MIŃSK 2 25:24
71 18.10 B /A3-B3 POŁTAWA 1 TALLIN 1 19:25
72 18.30 A / A5-B5 BREMEN 1 KOWNO 3 21:25
73 18.30 B / A2-B2 VÖRU 1 STAROGARD 2 25:13
 18.06.2017 r.   NIEDZIELA
74   9.30 A /   A4-B4 KOWNO 2 KALININGRAD 2 15:25
75   9.30 B /   A6-B6 STAROGARD 3 BREMEN 2 23:25
76 10.00 A /   B1-C2 MIŃSK 2 KALININGRAD 1 25:19
77 10.00 B /   B3-C4 TALLIN 1 ENGELHOLMS 1 21:25
78 10.30 A /   B5-C6 KOWNO 3 STAROGARD 4 25:12
79 10.30 B /   B2-C1 STAROGARD 2 KOWNO 1 13:25
80 11.00 A /   B4-C3 KALININGRAD 2 MIŃSK 3 23:25
81 11.00 B /   B6-C5 BREMEN 2 STAROGARD 1 25:5
 13.OO   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU
  Po uroczystym wręczeniu Pucharów, dyplomów i nagród, głos zabrała pani V-ce Kurator Województwa Pomorskiego - pani Małgorzata Bielang, która podkreśliła skalę i zasięg Turnieju i to, że w Starogardzie spotykają się jedne z najlepszych zespołów w Europie, w tych grupach wiekowych, ale poza sportową rywalizacją liczą się przecież nowe przyjaźnie i poznanie innych kultur. Pani V-ce Kurator wręczyła Listy Gratulacyjne w podziękowaniu za wkład w organizację Turnieju - panu Stanisławowi Osowskiemu, panu Januszowi Stankowiakowi - w którego imieniu List odebrał pan Jarosław Czyżewski, pani Dyrektor PG 1 - Magdalenie Wąsowicz, pani Dyrektor PSP 4 - Iwonie Lewandowskiej, panu prezesowi UKS Libero - Leszkowi Sintek, panu Dyrektorowi MOS Starogard - Tomaszowi Janowiczowi.  Uroczystego zakończenia Turnieju dokonała pani Iwona Lewandowska, która podziękowała wszystkim za wspaniałą sportową rywalizacji i świetną zabawę, przez te, trzy dni intensywnych zmagań sportowych - podziękowała zawodnikom i trenerom oraz wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie tak wielkiej imprezy sportowej: sędziom, wolontariuszom, nauczycielom, Pamiętała także o sponsorach i współorganizatorach bez których ta impreza nie mogła się odbyć. Za rok jubileuszowy XXX Turniej, na halach spotkamy się 31 maja 2018 roku - pan Stasiu Osowski już zaczyna przygotowania. Zapraszamy do naszej fotorelacja na Facebooku, którą przez trzy dni przygotowały dziewczęta zaangażowane w projekt "Widzę, doświadczam, rozumiem" Anna Deja, Wiktoria Kottlewska i Wiktoria Sabinasz.

Cze 18

XXIX Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt – dzień drugi

W sobotę od godziny 9.00 do godziny 18.00 na wszystkich trzech halach odbywały się mecze, których wyniki przedstawiamy poniżej - mecze te wyłoniły zespoły, które jutro zagrają o o miejsca od I do XVIII - zarówno w grupie młodszej, jak i starszej.  
17.06.2017 r.  SOBOTA GRUPA MŁODSZA AGRO
33 9.00 A / C2-C4 KOWNO 1 STAROGARD 1 25:16
34 9.00 B / A5-A6 POŁTAWA 1 VÖRU 1 12:25
35 9.30 A / B5-B6 MIŃSK 2 KALININGRAD 2 25:19
36 9.30 B / C5-C6 KALININGRAD 1 MIŃSK 3 25:16
37 10.00 A / A1-A2 BREMEN 1 KOWNO 2 14:25
38 10.00 B / B1-B2 KOWNO 3 BREMEN 2 25:21
39 10.30 A / C1-C2 ENGELHOLMS 1 KOWNO 1 12:25
40 10.30 B / A3-A6 MIŃSK 1 VÖRU 1 25:20
41 11.00 A / B3-B6 STAROGARD 2 KALININGRAD 2 25:20
42 11.00 B / C3-C6 STAROGARD 4 MIŃSK 3 14:25
43 11.30 A / A4-A5 STAROGARD 3 POŁTAWA 1 14:25
44 11.30 B / B4-B5 TALIN 1 MIŃSK 2 12:25
45 12.00 A / C4-C5 STAROGARD 1 KALININGRAD 1 11:12
46 12.30 A / A1-C2 MIŃSK 1 KALININGRAD 1 25:19
47 12.30 B / A3-C4 POŁTAWA 1 ENGELHOLMS 1 11:25
48 13.00 A / A5-C6 BREMEN 1 STAROGARD 4 25:12
49 13.00 B / A2-C1 VÖRU 1 KOWNO 1 9:25
50 13.30 A / A4-C3 KOWNO 2 MIŃKS 3 15:25
51 13.30 B / A6-C5 STAROGARD 3 STAROGARD 1 25:20
52 14.00 A / A1-C1 MIŃSK 1 KOWNO 1 23:25
53 14.00 B / A3-C3 POŁTAWA 1 MIŃSK 3 18:25
54 14.30 A / A5-C5 BREMEN 1 STAROGARD 1 20:25
55 14.30 B / B2-C2 STAROGARD 2 KALININGRAD 1 20:25
56 15.00 A / B4-C4 KALININGRAD 2 ENGELHOLMS 1 14:25
57 15.00 B / B6-C6 BREMEN 2 STAROGARD 4 25:7
58 15.30 A / A2-B1 VÖRU 1 MIŃSK 2 25:14
59 15.30 B / A4-B3 KOWNO 2 TALLIN 1 25:13
60 16.00 A / A6-B5 STAROGARD 3 KOWNO 3 28:26
61 16.00 B /A1-B2 MIŃSK 1 STAROGARD 2 19:25
62 16.30 A /A3-B4 POŁTAWA 1 KALININGRAD 2 25:23
63 16.30 B /A5-B6 BREMEN 1 BREMEN 2 25:21
64 17.00 A /B1-C1 MIŃSK 2 KOWNO 1 18:25
65 17.00 B /B3-C3 TALLIN 1 MIŃSK 3 25:12
66 17.20 A /B5-C5 KOWNO 3 STAROGARD 1 10:25
67 17.20 B /A2-C2 VÖRU 1 KALININGRAD 1 25:12
68 17.50 A / A4-C4 KOWNO 2 ENGELHOLMS 1 25:15
69 17.50 B /A6-C6 STAROGARD 3 STAROGARD 4 25:6
70 18.10 A /  A1-B1 MIŃSK 1 MIŃSK 2 25:24
71 18.10 B /A3-B3 POŁTAWA 1 TALLIN 1 19:25
72 18.30 A / A5-B5 BREMEN 1 KOWNO 3 21:25
73 18.30 B / A2-B2 VÖRU 1 STAROGARD 2 25:13
18.06.2017 r.   NIEDZIELA
74   9.30 A /   A4-B4 KOWNO 2 KALININGRAD 2  
75   9.30 B /   A6-B6 STAROGARD 3 BREMEN 2  
76 10.00 A /   B1-C2 MIŃSK 2 KALININGRAD 1  
77 10.00 B /   B3-C4 TALLIN 1 ENGELHOLMS 1  
78 10.30 A /   B5-C6 KOWNO 3 STAROGARD 4  
79 10.30 B /   B2-C1 STAROGARD 2 KOWNO 1  
80 11.00 A /   B4-C3 KALININGRAD 2 MIŃSK 3  
81 11.00 B /   B6-C5 BREMEN 2 STAROGARD 1  
13.OO   UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE TURNIEJU
   

OSIR Tabela Grupa E

Lp Nazwa zespołu 1 2 3 4 5 6 Set PKT Miejsce
1 A1 HOLANDIASPORTJEAL – Amsterdam   Z grupy 1:2 Z grupy 2:0   0:2     0:2   0:2   3:8   6   V
2 A2 Estonia Voru Z grupy 2:1   Z grupy 1:2   0:2   0:2   0:2   3:9   6 VI
3 A3 Szwecja Engelholms Z grupy 0:2 Z grupy 2:1     0:2   0:2   2:1   4:8   7 IV
4 B1 Rosja Kaliningrad   2:0   2:0   2:0   Z grupy 2:1 Z grupy 2:0   10:1   10 I
5 B2 Ukraina Połtawa   2:0   2:0   2:0 Z grupy 1:2   Z grupy 2:0   9:2   9 II
6 B3 Polska Starogard III   2:0   2:0   1:2 Z grupy 0:2 Z grupy 0:2     5:6   7 III
     
 OSIR Tabela Grupa F
Lp Nazwa zespołu 1 2 3 4 5 6 Set PKT Miejsce
1 C1 Polska Stężyca   Z grupy 2:0 Z grupy 2:0   2:0   2:0   2:0   10:0   10  

I

2 C2 Niemcy Bremen I Z grupy 0:2   Z grupy 2:0   0:2   2:0   2:0   6:4   8  

III

3 C3 Estonia Tallin Z grupy 0:2 Z grupy 0:2     0:2   0:2   2:0   2:8   6  

V

4 D1 Finlandia TUL   0:2   2:0   2:0   Z grupy 2:1 Z grupy 2:0   8:3   9  

II

5 D2 Austria Wiedeń   0:2   0:2   2:0 Z grupy 1:2   Z grupy 2:0   5:6   7  

IV

6

D3

Szwecja Sodertelge
  0:2   0:2   0:2 Z grupy 0:2 Z grupy 0:2     0:10   5

 

VI

   
  29.05.2015 r.   NIEDZIELA - hala OSiR
33 M-CE 11-12 9.30 A E6 VORU F6 SODERTELGE  
34 M-CE 9-10 9.30 B E5 AMSTERDAM F5 TALLIN  
35 M-CE 7-8 9.30 C E4 ENGELHOLMS F4 WIEDEŃ  
36 M-CE 5-6 10.45 A E3 STAROAGRD 3 F3 BREMEN 1  
37 M-CE 3-4 10.45 B E2 POŁTAWA F2 FINLANDIA TUL  
38 M-CE 1-2 10.45 C E1 KALININGRAD F1 STĘŻYCA  
OBIAD / DINNER
13.00 ZAKOŃCZENIE TURNIEJU

Starsze posty «

» Nowsze posty