Maj 10

Uczniowie PSP 8 w Finale „Potyczek Ekonomicznych” w Warszawie

Uczniowie klasy II B gimnazjum: Karol Dunajski, Michał Krzemiński i Mikołaj Bałdowski będą reprezentować naszą szkołę w Finale ogólnopolskiego konkursu  "Potyczek Ekonomicznych"  w ramach prograramu "  Ekonomia na co dzień" organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości oraz Narodowy Bank Polski. W dniach 24-26 maja 2018 r. uczniowie wraz z opiekunem prowadzącym zajęcia ( A. Czarna) zmierzą się z 15 zespołami z całej Polski. Uczniowie poza udziałem  w konkursie organizowanym w budynku Narodowego Banku Polskiego, będą uczestniczyć w warsztatach, zwiedzą Centrum Pieniądza NBP oraz poznają Warszawę i jej atrakcje.

Aby wejść do Finału uczniowie II B gimnazjum musieli w I etapie przeprowadzić oraz opisać lekcję ekonomii. W drugim etapie przygotować projekt przedsiębiorstwa i zatrudnić wirtualnie pracowników ( stworzyć CV, listy motywacyjne, skalkulować ich półroczne pensje). Nasz zespół stworzył projekt firmy: Bezpieczny parking. Systemy monitoringu parkingowego.

Lista zakwalifikowanych grup: https://ekonomia-na-co-dzien.junior.org.pl/pl/Wyniki

Gratulujemy przejścia do Finału i życzymy wygranej w Warszawie.