Zielona szkoła

W dniach od 19.02. – 23.02.2018 klasa gimnazjalna II e uczestniczyła

w zajęciach w Ośrodku Ekologiczno – Edukacyjnym w Szymbarku.

Przez tydzień uczestniczyliśmy w warsztatach plenerowych obejmujących tematykę:

• Środowisko jako funkcjonalna całość połączone z wejściem na wieżę widokową,

• Lasy pojezierza kaszubskiego i okolic Szymbarku – zajęcia w formie marszu na orientację z wykorzystaniem mapy i kompasu.

Braliśmy udział w wykładach połączonych z warsztatami prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Gdańskiego:

• Płazy i gady KPK,

• Zimowe kłopoty roślin i zwierząt czyli o tym jak przyroda przystosowuje się do okresu zimowego. Różnorodność świata owadów.

• Stacja limnologiczna i meteorologiczna UG w Borucinie

Interesujące zajęcia były przeplatane czasem wolnym, który spędzaliśmy  zjeżdżając na oponach, grając w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę.

Jeden z wieczorów spędziliśmy przy ognisku i przyśpiewkach kapeli kaszubskiej.

W piątkowe przedpołudnie naładowani pozytywną energią i nową wiedzą wróciliśmy do Starogardu Gdańskiego.