Wyniki międzyszkolnego etapu Pomorskiego Turnieju Wiedzy o prawie

Wyniki międzyszkolnego etapu Pomorskiego Turnieju Wiedzy o prawie - Nasz reprezentant 3 w województwie.

05.03.2018 roku zostały ogłoszone

Eliminacje międzyszkolne odbyły się w piątek 02.03.2018 roku w X LO w Gdańsku i objęły młodzież z całego województwa pomorskiego. Do eliminacji przystąpiło ponad 60 uczniów. Z naszej szkoły startowali uczniowie klasy III gimnazjum - Jakub Kuchta z III A i Adam Legawski z III C.

Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezes Sądu Okręgowego ogłosili listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego Pomorskiego Turnieju Wiedzy o Prawie. Jest ich zaledwie sześciu. Nasz reprezentant Adam Legawski zajął 3 pozycję w województwie. Opiekunem merytorycznym uczniów jest pani Alicja Czarna. W etapie wojewódzkim Adam może uzyskać tytuł Laureata ( komisja przyznaje ten tytuł tylko dwóm uczestnikom z najwyższą punktacją, czyli co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia) lub Finalisty . Etap wojewódzki odbędzie się w siedzibie Sądu Okręgowego w Gdańsku a uczestnicy będą odpowiadali ustnie na 2 pytania otwarte przed Wojewódzką Komisją Turnieju.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym etapie Turnieju, który odbędzie się 16 marca 2018 r. o 10:00.

Więcej na temat wyników pod adresem: